Por njollosja mund të ndodhë në çdo kohë gjatë këtyre nëntë muajve, nga ditët e para të fekondimit deri në datën tuaj të lindjes.

.

. Këtu janë disa nga shkaqet e zakonshme të njollave gjatë shtatzënisë.

Më pas dhimbjet u acaruan dhe gruaja nisi të nxjerrë vrer,.

Kam nje f.

Rritja e hormoneve dhe qarkullimi i gjakut shkaktojnë sekrecionet. . Sekrecionet e bardha.

.

. Sekrecionet e bardha gjate shtatzanise, kur duhet te shqetesohemi? https://www. Sekrecionet kafe mund të jenë shenjë e gjakut të mbledhur dhe të oksiduar në trup.

. Perdor edhe mjekim per alergji, por doja te dija nga Eksperiencat tuaja: A lejohet t'i pedor qumesht blete per forcim imuniteti, apo e irriton me teper ne rruget e frymemarrjes.

Sekrecionet e bardha.

Në disa raste sekrecionet vaginale mund të jenë të shtuara, të bardha, pa ngjyrë, nuk kanë erë të keqe dhe nuk shkaktojnë kruarje.

Apr 14, 2021 · Le të shohim se kur duhet të shqetësoheni ne lidhje me sekrecionet e bardha gjate shtatzanise: Gjatë shtatzanisë gruaja mund të ketë sekrecione me ngjyrë të bardhë, të kuqe, kafe. Këto lëngje janë normale.

Apr 14, 2021 · Në këtë rast kjo ndodh për shkak të veprimit të estrogjenit, i cili rrit fluksin e gjakut në organet gjenitale. Jul 28, 2022 · Sekrecionet: Shumica e grave kanë sekrecione të bardha ose të verdha në tremujorin e parë dhe gjatë gjithë shtatzënisë.

Ndryshimi i ngjyrës është në varës të kohës që ka kaluar nga impalntimi.
Sekrecionet e bardha janë lëngje që dalin nga vagina gjatë dhe pas aktivitetit seksual.
Sekrecione me shenja gjaku, është tapa mukoide e cila ka mbyllur qafën e mitrës për 9 muaj.

Këto lëngje janë normale.

pernenat.

Sekrecionet e bardha janë lëngje që dalin nga vagina gjatë dhe pas aktivitetit seksual. Uroj te jeni mire ju dhe femijet tuaj. .

. . . . Infeksionet vaginale janë mjaft të shpeshta; shumica e femrave do të përjetojnë një farë infeksioni vaginal gjatë jetës së tyre. .

Jan 19, 2018 · Sekrecionet vaginale që janë të tejdukshme, me mukozë elastike që duket si e bardha e vezës së pazier, janë normale.

. .

Ndodh kur pH i vaginës prishet gjatë marrëdhënieve seksuale, larjes ose pastrimit të shpeshtë.

Elton Peci > Menstruacionet jo normale.

Sekrecione me shenja gjaku, është tapa mukoide e cila ka mbyllur qafën e mitrës për 9 muaj.

Jun 8, 2017 · Gjatë tremujorit të parë të shtatzënisë, femra ka më së shumti sekrecione të bardha pa erë dhe viskoze, të cilat shtohen për shkak të veprimit të estrogjenit, i cili rrit fluksin e gjakut në organet gjenitale.

pozitiv kam me te voglin 6 muaj kam 4 vite qe ngel shtatezene cdo vit jam shume keq sepse kam nevoj per qetesim trupi me femijet po vuaj sepse edhe ato kan sherbemin e vet ta heq nuk mundem sepse me ngel ter jeten peng ju lutem me thoni Dicka se jam shume keq.